photo_2022-05-30_01-33-14

Як захистити інформацію у своєму смартфоні?

На жаль розробники смартфонів та додатків не додають детальної інструкції із безпечного використання. А дарма. Адже за оцінками експертів у світі близько 5 мільярдів користувачів мобільних телефонів, з них близько половини користується смартфонами та відповідно різними додатками. Тому, якщо Ви вже замислюєтесь про те, як забезпечити максимальну безпеку інформації, яка зберігається на смартфоні. Рекомендую дотримуватись цих простих порад, які вбережуть Ваші гаджети та особисті дані.

Анастасія Апетик
Автор

Анастасія Апетик

Співзасновник monobank Олег Гороховський у своєму телеграм-каналі днями оприлюднив цікаву статистику – 30,5% клієнтів Моно не встановили пароль на смартфон! Враховуючи той факт, що аудиторія банку – молоді прогресивні люди, можна припустити, що загалом багато українців не використовують захист на своїх телефонах. Загубивши смартфон без паролю можна опинитися у складній ситуації, бо той, хто його знайде, скоріше за все, буде “колупатися” у гаджеті та побачить багато персональної інформації. Юристка та експертка з інформаційних прав та безпеки Анастасія Апетик спеціально для «Гетьмана» підготувала 10 порад про те, як уберегти інформацію на своєму смартфоні від викрадення.

 
На жаль розробники смартфонів та додатків не додають детальної інструкції із безпечного використання. А дарма. Адже за оцінками експертів у світі близько 5 мільярдів користувачів мобільних телефонів, з них близько половини користується смартфонами та відповідно різними додатками.

Тому, якщо Ви вже замислюєтесь про те, як забезпечити максимальну безпеку інформації, яка зберігається на смартфоні. Рекомендую дотримуватись цих простих порад, які вбережуть Ваші гаджети та особисті дані.

10 порад , як захисти свій смартфон від витоку інформації:

1. Здійснюйте регулярне оновлення операційної системи та іншого програмного забезпечення для зменшення кількості вразливостей, через які зловмисники можуть заражати пристрої.

2. Використовуйте складні і унікальні паролі, а також двухфакторну аутентифікацію для захисту облікових записів Інтернет-банкінгу, пошти і соціальних мереж від несанкціонованого доступу.

3. Завантажуйте програми лише перевірених розробників. В Інтернеті Ви можете знайти більш детальну інформацію про розробника або окремий додаток, відшукати сайт або конактні дані.

4. Будьте обізнані про усі можливі функції Вашого пристрою. Наприклад, неуважне використання функції Touch ID може привести до викрадення Ваших особистих даних або навіть коштів з банківської карти.

5. Не відкривайте підозрілі файли і посилання в листах Вашої електронної пошти від невідомих користувачів. Зловмисники часто використовують заражені електронні листи або SMS-повідомлення для здійснення фішингових атак. Особливо велика кількість різних листів і повідомлень приходить у сезон знижок і акцій.

6. Не зберігайте у нотатках чи збережених повідомленнях логіни та паролі до різних акаунтів від мобільного банкінгу до соціальних мереж. 

7. Створюйте резервні копії. Ви врятуєте себе від багатьох неприємностей і збережете нерви, якщо будете регулярно створювати резервну копію системи свого телефону. У разі втрати гаджету або крадіжки Ви збережете всі свої додатки, дані і облікові записи.

8. Не зберігайте на телефоні, електронній пошті чи в переписках у соціальних мережах компроматів на себе. Пригадався випадок із 2014 року коли на День праці у США багато зірок (Ріанна, Дженіфер Лоуренс, Кейт Аптон та ще три сотні знаменитостей) були приголомшені новинами, що їхні особисті фото, у тому числі в оголеному вигляді – було викладено у вільний доступ.

Тоді дослідник інформаційної безпеки Джонатан Здзіарські припустив, що витік відбувся через IBrutte та EPPB. Доступ до відновленої резервної копії акаунту дає можливість отримати багато особистої інформації. Доречі, через 2 роки Раяну Колінсу, було висунуто обвинувачення у незаконному доступі до більш як сотні акаунтів Google та Apple. Тому, у наш час, нажаль, зламати можна все, і до всього можна отримати доступ, якщо Ви звісно не фахівець із кібербезпеки. Тому, думайте про те, що зберігаєте у смартфоні.

9. Увімкніть функцію віддаленого видалення даних з телефону. У разі втрати або крадіжки телефону Ви зможете стерти всі персональні дані в його пам’яті віддалено. Вам не доведеться переживати про втрату всіх своїх даних, якщо ви скористалися попереднім радою і регулярно створювали резервні копії. Детальніше дізнатися про те, як віддалено стерти дані з iPhone та з пристроїв на Android, можна за вказаними посиланнями.

10. Також, Ви можете встановити TeamViewer, який являє собою комплексне рішення для віддаленого доступу, віддаленого моніторингу та віддаленої підтримки. Він сумісний практично з усіма стаціонарними комп’ютерами і мобільними платформами, в тому числі Windows, macOS, Android і iOS.

Використовуючи TeamViewer, ви можете віддалено користуватися комп’ютерами або мобільними пристроями, розташованими в будь-якій точці світу, як ніби ви користуєтеся ними безпосередньо. Крім того, через захищену глобальну мережу віддаленого доступу Ви можете підключатися до серверів, комерційним пристроїв і пристроїв «Інтернету речей» з будь-якої точки світу і в будь-який час. Додам, що TeamViewer зараз викристовують на більше ніж 2 мільярдів пристроїв. 

Related page

photo_2022-06-08_00-43-52

“Стійка Україна – крихка мозаїка? Суспільство, медіа, безпека і перспективи”

Експерти з Естонії та України проаналізували прогалини в інформаційний, комунікативній та цифровій безпеці жителів півдня та сходу України. У дослідженні проаналізовано сприйняття загроз безпеці мешканцями півдня та сходу та надали практичні рекомендації щодо посилення стійкості на місцевому, регіональному та національному рівні.

1

Приватність, здоров'я чи безпека — що обрати в умовах карантину?

Попросити людей обирати між приватним життям, здоров'ям та безпекою — велика помилка. Запитаєте: «Чому?» Ми повинні обирати все, бо в нас із Вами є на це право. Ми маємо обирати захист свого здоров'я та припинення коронавірусної епідемії не черезвстановлення тоталітарних режимів спостереження за людьми, а скоріше завдяки розширенню їхніх прав і можливостей.

407048_1582273086

Як 2020 рік вплинув на конфіденційність та безпеку онлайн? Про додаток «Дія» і не тільки

Коли пандемія COVID-19 вирує у світі, цінність даних виходить на перший план у політиці щодо стримування поширення вірусу. Уряди різних держав почали застосовувати сучасні інноваційні рішення для боротьби з вірусом та реагувати на нові цифрові виклики. Тому я зупинюся на ключових подіях 2020 року, які вплинули на конфіденційність та онлайн безпеку в Україні. Звісно, стосуватимуться вони насамперед боротьби з пандемією COVID-19.